Thajsko - Phi Phi

Ostrůvky Phi Phi se mi líbili nejvíc. Na pláži nebyli skoro žádní lidé, jídlo i ovocné šťávy byly neskutečně levné. Obchůdky a restaurace na každém rohu, a hlavně milý místní. Já tu byla nadšená. 

Na Phi Phi jsme se z Lanty dostali lodí z přístavu Seladan. Jízdenky jsme si koupili na Phuket Ferry Cesta nás stála 653 Kč za 2 osoby. V ceně je vyzvednutí u hotelu. 

Ubytovali jsme se v hotelu, který měl skvělou lokalitu, přímo naproti vchodu nejlepší Pad Thai a nejlepší ovocné šťávy. Nečekejte žádný luxus, ale na těch pár nocí to tady stačí. 
Jmenoval se PP Insula a stál nás 620 Kč/1 noc.
Leží vlastně v naprostém centru. Od přístavu do pěti minut pěšky a na pláž na druhou stranu od přístavu do tří minutek.

Výlety:
Phi Phi Leh (Maya Bay)
Vyrazili jsme v 11.h ještě s dalšími lidmi. Ve skupince nás bylo 10 osob. 
Jako první jsme dorazili do slavné Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem DiCapriem. Pláž je turistům uzavřena. Snaží se ostrov dát zase do pořádku, turisti prý hodně poničili pláž a přírodu kolem. No musím říct, že když jsme tam připluli tak to nebylo to wau jako z filmu. Chvilku jsme tam šnorchlovali a pokračovali dál do zátoky Lo Sama, kde jsme mohli zase šnorchlovat, kde bylo podstatně lepší šnorchlování než v Maya Bay. 
Nakonec jsme připluli do laguny Pi Leh, kde byla naprosto průzračná voda, jen to jen místečko na zaplavání, šnorchlování tu není. Dostali jsme tu i oběd – vegetariánská kari rýže a ananas. Po celou dobu na lodi byla i pitná voda. Poslední zastávka byla už na hlavním ostrově Phi Phi u pláže s opičkami. Já mám z opiček, ze zvířat celkově respekt, tak k nim moc nechodím, neotáčím se k nim zády, a tedy se s nimi ani nefotím, ale bylo tam spoustu lidí, co se jich nebálo a šlo k nim. Opice po nich samozřejmě vyjížděli. Skákali ze stromů do vody a prali se mezi sebou o jídlo. 
Výlet jsme si koupili na pláži a stál nás 613 Kč. 

View point 1 a 2 
Vyhlídka nad městem patří určitě mezi krásná místa, která stojí za to je navštívit. Musíte si ale vyjít hooodně schodů, tak si s sebou nezapomeňte vodu. U prvního View pointu zaplatíte vstupné 23 Kč na osobu a můžete pokračovat dále. Druhá vyhlídka je ta nejhezčí (je tam ještě třetí view point a prý i čtvrtý schovaný někde v džungli). V tom vedru a po těch schodech vám bude stačit dojít k téhle druhé. Komu ne, může pokračovat dál. U první vyhlídky prodávají nějaké suvenýry a myslím, že i vodu. U druhé vyhlídky je větší občerstvení.
Shark point a šnorchlování v okolí Phi Phi
Šli jsme se projít k přístavu s tím, že chceme ještě na výlet na Shark Point. Odchytl si nás jeden chlapík a domluvili jsme se s ním na výlet soukromou loďkou za 770 Kč pro oba
Nejprve jsme pluli na shark point, kde se prý hlavně na přelomu jara a léta vyskytují žraloci. My tam byli v srpnu, ale tak chtěli jsme to také zkusit. Dokonce to ráno tam žraloka viděli. My bohužel to štěstí neměli. Pokračovali jsme na pláž Loh Moo Dee, bylo tam hodně lidí, pláž celkem špinavá (oproti jiným plážím v Thajsku) a celkově nevypadala moc pěkně. Zdrželi jsme se jen na chvilku a pokračovali do Haad Phak Nam, kde byla poslední zastávka a nejhezčí šnorchlování. Nikde nebyli žádní lidi, jen pár opuštěných loděk a my. Pokud chcete vidět spoustu barevných rybiček v krásně čistém moři a bez jiných lidí, tak tohle je to pravé místo pro vás!

Jídlo:
1. Jako první jsme vyzkoušeli italskou restauraci Italiano bar & restaurant. Jídlo v celku šlo, neurazí, ale zas tak jsme si nepochutnali. Cena za dvě jídla 600 THB.

2. Další restaurace byla Vegan & Vegetarian. Petrovi tam neskutečně chutnalo a museli jsme tam ještě zajít. Mně naopak nechutnalo vůbec. Cena za dvě jídla 500 THB.

Co ale naprosto doporučuji:

3. Naproti PP Insula je takový market a spoustu restaurací a tohle všechno je zastřešený pod obří střechou. Zde doporučuji rovnou dvě restaurace. Bohužel ani nevím, zda mají název. Celá jejich restaurace je vytapetovaná fotkami jídla a popsaná recenzemi od zákazníků. 
Pokud jdete od PP Insula tak je občerstvení hned naproti, na rohu, prodávají tam i ovocné šťávy za 50 THB/0,5l, Pad Thai za 60 THB.

4. Druhá výborná restaurace je na opačném konci této střechy na stejné straně jako ta první. Má o něco větší posezení, tak máte větší šanci, že si sednete. U té první to je spíš o štěstí, mají pořád plno. V obou těchto restauracích se najíte okolo 250 THB (2 jídla, 1 pivo, 1 ovocná šťáva, dýško). 

Přidávám mapu, kde se restaurace nacházejí.