Thajsko - Bangkok

Po dlouhém letu ze Zanzibaru jsme konečně přistáli v Bangkoku. Úplně vyčerpaní. Po nekonečných turbulencích nevyspalý. 
Letěli jsme Emirates. Za příplatek si můžete koupit zadní místečka, kde budete sedět jen po dvou a je tam širší ulička, více místa na nohy, a hlavně nemusíte přes někoho přelejzat, když chcete jít na záchod nebo jen do batohu. 
Pokud jste na dietě, tak si před odletem můžete objednat speciální jídlo, jako jsem to udělala pro Petra. Příště to tak udělám i pro sebe. Jídlo dostaneme jako první a vypadá lépe než to, co dostali ostatní. Výběr mají asi ze sedmi diet, tak si určitě vyberete. 
V letadle dostanete deku, polštář, sluchátka, a to je vše. Za mě tedy, mezi aerolinkami vede stále Turkish Airlines. 
V letadle nám ještě rozdali imigrační papíry, které se po vyplnění odevzdávali na imigračním v Bangkoku. 
Pokud váš pobyt v Thajsku nepřesáhne 30 dní, tak nemusíte mít vízum!!

Do Bangkoku jsme přiletěli v 18:15. 
Vystáli si nekonečnou frontu na imigračním. Pokud to půjde, snažte se tam dostat jako první. Papíry mějte vyplněné a připravené. Vyplňuje se taková klasika: jméno, příjmení, číslo pasu, hotel, kde budete ubytovaný, kolik vyděláte, kde pracujete a do kdy v Thajsku budete. Jako poslední je tam číslo víza – nechte to prázdné. 
Na letišti jsme si vyměnili peníze. Je tam sice nejhorší kurz, ale nechtěli jsme riskovat, že pak nenarazíme na směnárnu nebo naopak na směnárnu horší nebo nějakej FAKE. 

SIM KARTA:
Nezapomeňte si tam koupit i Sim kartu s operátorem True Move H+. My zapomněli a byli jsme bez ní vyřízený. 
Pokud si jí zapomenete koupit na letišti, koupíte ji ve kterémkoliv minimarketu s názvem 7 eleven (7/11) u pokladny. Nezapomeňte si pas, pokud ho u sebe nemáte, tak alespoň občanku. Tyhle markety jsou v Thajsku na každém kroku a vždy vám ochotné prodavačky internet sami dobijí. 

Jak se dostat z letiště:
Z letiště doporučuji taxíka. Po tom dlouhém letu jsme chtěli být co nejrychleji a nejpohodlněji v posteli. Před letištěm je taxíků spoustu, ale žádný vás nevezme bez pořadového čísla, takže, jak si objednat taxíka z letiště?
Když vylezete z letiště ven, tak naproti sobě budete mít zaparkovaný všechny ty taxikáře, kteří mají nad sebou čísla. Po pravé straně budete mít automaty (když tak se zeptejte těch taxikářů, poradí vám). Myslím, že tam jsou jen dva druhy automatů: na minivany – pokud vás jede hodně anebo klasický osobní auta. Vyjede Vám číslo a vy jdete k tomu taxikáři s tím číslem. Vysmlouváte si cenu (na letišti moc smlouvat nechtějí) a můžete vyrazit. My platili 500 THB a bydleli jsme přes AirBnB v Sathorn v The Royal Navin Tower. 

Lokalita je to docela špatná, je to daleko od centra a cesta k metru je děsivá. Ubytování je tam ale moc pěkné, na to, že to je přes AirBnB, tak nám každý den uklízeli. Pokoj je v 17.patře se skvělým výhledem na celý Bangkok. V 5.patře je bazén a fitko, které můžete kdykoliv využívat. 

A teď jeden TIP! Určitě si kupte thajskou simkartu a stáhněte si do telefonu aplikaci GRAB a připojte se do ní přes thajské číslo. Funguje to jako UBER. A hlavně je to opravdu levný!! Za hodinu a půl autem nás svezli za 150 THB. Můžete platit hotově nebo si nabijete peněženku v té apce a pak se vám to z toho strhává. Jen co jsme tohle zjistili, nic jiného jsme nevyužívali. Bohužel jsme byli prvních 24 hodin bez simkarty :D

Jak ušetřit na metru:
Na začátku jsme byli odkázáni na metro. Přijdete do metra a tam si u automatu koupíte jízdenku. Funguje to tak, že se vám na obrazovce ukáže trasa metra a vy kliknete na tu stanici, kde chcete vystoupit, podle toho se vám vypočítá cena a vypadne umělá mince. Přiložíte ji k turniketu a můžete projít. Stále nechápu, jak se nám to podařilo, ale přejeli jsme naši stanici asi o 5 stanic. Báli jsme se, že nás turniket nepustí ven, protože jsme se nakonec rozhodli vystoupit úplně někde jinde, a to u WAT PHO - zastávka Sanam Chai. Nakonec jsme zjistili, že si vlastně můžete zakoupit jízdenku jen na jednu stanici, protože ta mince vás ven pustí vždy.
Metro nás na 4 stanice stálo 24 THB. 
Dejte si pozor, protože v centru zavírají metro už před 17.h Nevím v kolik přesně. My přišli k metru něco po 17.h a všechny vstupy zavřeny! Tak jste odkázaný na předražený taxíky nebo na tuktuky, který tu jsou ještě dražší než taxi. 

Červenec/srpen v Bangkoku:
Věčné vedro. Připravte se na to, že budete pořád upocený, navíc pokud se chystáte procházet po chrámech. Dopoledne nebo naopak večer nám propršelo. Pořád s sebou tahejte vodu. V chrámech si jí můžete dolít.  

4 tipy, co v Bangkoku nevynechat:

Zrovna když jsme byli v Bangkoku, tak nám přišlo strašně moc práce, kterou bylo nutno odbavit co nejrychleji, takže jsme toho moc nestihli. I tak mám pár tipů na krásná místa a do Bangkoku se určitě ještě podíváme. Naprosto nás pohltil. Je to skvělý město a rozhodně ho neberte jen jako přestupní stanici, ale běžte se projít po městě, na nějaký chrám nebo si zajděte na market a ochutnejte thajské speciality. Stojí to za to!

1. Wat Phra (Wat Pho)
Vstupné 200 THB/os. 
Otevírací doba: 8:00 - 18:30
Je to chrám, takže žádné tílečka a kraťásky. Holky zahalená ramena a dlouhé sukně nebo kalhoty. 
Ke vstupence dostanete jednu vodu a jsou tam i pítka, tak si lahev můžete vždy vodou doplnit. 
Je to nejstarší chrámový komplex v Bangkoku. Najdete tu pozlacenou sochu ležícího Buddhy. 

2. Wat Saket (The Golden Mount)
Vstupné 50 THB/os.
Otevírací doba: 8:00 - 17:00
No horu si musíte vystoupat 334 schodů. Nahoře vás čeká pořádnej vichr, ale za to krásný výhled na město. Je to chrám, takže nahoru jedině zahalená ramena a nožky.

3. Čínská čtvrť (Yaowarat road)
Začněte u Wat Traimitr, který je kousek od hlavního nádraží. Je to jeden z dalších chrámů, tak pokud Vás ještě neomrzeli, tak se tam běžte podívat. Od tohoto chrámu pokračujte do ulice Yaowarat, kde se můžete najíst na každém rohu. Určitě tam zajděte, až se setmí! Čínská čtvrť je osvětlená nápisy a všude jsou prodejci a je stále na co se dívat. 

4. Restaurace Pakhwan At Pakklong
Tak tady jsme ochutnali nejlepší Pad Thai a nejlepší ovocné smoothie. Nejen, že to skvěle vypadá, ale to jídlo je tu naprosto bezkonkurenční. Nachází se u řeky u přístavu Rajinee. A za dvě jídla a dva drinky tam necháte 700 THB i s dýškem.